SİSTEM ODASI HİZMETLERİ
YAPISAL KABLOLAMA HİZMETLERİ
KABLOSUZ AĞ HİZMETLERİ
IP KAMERA HİZMETLERİ
YEREL AĞ BAĞLANTI (LAN) HİZMETLERİ
GENİŞ ALAN AĞI (WAN) HİZMETLERİ
SUNUCU HİZMETLERİ
VERİ DEPOLAMA HİZMETLERİ
KURUMSAL BİLGİ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ
IP TELEFON HİZMETLERİ

IP KAMERA

Dijital görüntü teknolojisi, hızlı adımlarla ilerliyor. Birçok kullanıcı, canlı ve kaydedilmiş kamera görüntülerine istediği yerden erişip, istediği zaman izlemek istiyor. Elektronik sistemlerin birbirleri ile sorunsuz haberleşebilmesi ve maksimum tasarrufu, IP kameralar ve IP teknolojisini vazgeçilmez hale getirmiştir. Son 20 yıl içinde CCTV sistem tasarımları, çok fazla değişmemiştir, ancak dünyada gelişen olaylar; daha gelişmiş gözetleme sistemlerine olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Uzman görüşleri de pazarın ileride tamamen IP sistemlere döneceği yönündedir. IP gözetleme alanındaki gelişmeler, güvenlik kameralarının kullanıcılara çok çeşitli ek bilgiler sunabilmesine olanak sağlamıştır. Güvenlik kameralarının ortaya çıkışındaki temel faktörlerden; hırsızlık veya can güvenliği gibi konular dışında,günümüz yazılımlarının sunduğu gelişmiş içerik yönetimi, kullanıcılara bir kuruluşu izlemek ve yönetmek için son derece değerli bir araç sağlamaktadır. Bu bilgiler ışığında dünyada en hızlı gelişen teknolojilerden biri olan IP teknolojisine, sitemizde geniş yer ayırdık.

IP tabanlı CCTV sistemleri, temel olarak standart analog CCTV sistemlerine benzerlik gösterir. Bu temel benzerlik dışında kilometrelerce koaksiyel kabloların kullanılması yerine, kablolu ve kablosuz bilgisayar ağları veya internetin kullanılması, VCR veya DVR gibi cihazların kullanılması yerine de istenilen ölçekte genişletilebilen harddisk dizileri ve veri depolama sistemleri sayılabilir. Dijital IP gözetleme sistemleri, geleneksel CCTV sistemlerin fonksiyonlarını artırması işletme maliyetlerini düşürmesi nedeniyle, hemen tüm pazarlarda ilgi çekmektedir. Bu açık standartlara dayalı BT ortamından başka, güvenlik ve ağ sistemleri altyapıyı paylaşarak, daha yüksek oranda birlikte çalışabilir ve bu sayade uyumluluk sağlanırken daha akıllı sistemlere ulaşılabilir. Dijital çözümlerin ortaya çıkışı, sistemlerin kapsamını sadece hırsızlık veya koruma özelliklerinin ötesine taşıyabilir.

Ağa bağlı yazılım paketleri kullanıcılara işletmenin başka yönlerini analiz etmede kullanılabilecek ek bilgi seçenekleri sağlayabilir. Kullanıcıların mevcut analog kapalı devre televizyon (CCTV) sistemlerini sadece encoder ve decoder ilavesi yaparak IP tabanlı gözetleme sistemlerine geçiş yapmaları mümkündür. Böylece kullanıcılar; tesislerine IP kameralar, dijital kaydediciler, PC’ler ve sunucular ilave ederek sistemlerini istedikleri oranda genişletme imkanına kavuşmaktadırlar. IP kameralar, artık daha geniş seçeneklerde ve daha uygun fiyatlara temin edilebilmektedir. Daha önceki yıllarda büyük band genişliklerine ihtiyaç duyan bu sistemler, gelişen teknoloji ile birlikte hem daha az band genişliğinde çalışabilmekte hem de encoder/decoder üzerinden yapabileceğiniz band genişliği sınırlamaları ile mevcut TCP/IP network yapısında bile kullanılmaktadır. IP kameralar,dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz anda internetden veya cep telefondan bağlanılarak izleyebileceğiniz oldukça esnek bir yapıya sahipdir.