SİSTEM ODASI HİZMETLERİ
YAPISAL KABLOLAMA HİZMETLERİ
KABLOSUZ AĞ HİZMETLERİ
IP KAMERA HİZMETLERİ
YEREL AĞ BAĞLANTI (LAN) HİZMETLERİ
GENİŞ ALAN AĞI (WAN) HİZMETLERİ
SUNUCU HİZMETLERİ
VERİ DEPOLAMA HİZMETLERİ
KURUMSAL BİLGİ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ
IP TELEFON HİZMETLERİ

SİSTEM ODASI

İş süreçlerimizin daha verimli çalışması için milyonlarca hatta milyarlarca liralık bilişim teknolojileri yatırımı yapmaktayız. Bu yapılan yatırımların idame ettirilmesi ve korunması için de gerekenler yapılmalıdır. Sistem odası da bunlardan biridir. Çalışan sistemin korunması ve acil önlemler alınana kadar da gereken zamanın kazanılması için sistem odasına yapılacak olan yatırımın önemi artmaktadır.

Yükseltilmiş Döşeme
Yükseltilmiş döşeme, bina betonarme tabanı üzerinde ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturarak aradaki boşluğun mekanik, elektrik, havalandırma tesisatlarına ait boru, kablo ve kanal gibi malzemeleri mekan içerisinde herhangi bir yıkma, yeniden yapma gibi zaman ve para kaybına yol açan inşaat işlerine gerek kalmaksızın istenilen noktaya hızla ulaştırılmasına olanak sağlayan bir yapı malzemesidir. Ayrıca tabana uygulanan elektrostatik EPOXY boya ile elektrik ve tozlanmadan oluşacak olumsuz durumlara karşı önlem almış olunur.

FM-200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri
Yatırım maliyetlerinin çok yüksek olduğu sunucu, switch, storage vb. cihazların maddi değerlenin dışında, didinmeleriniz neticesinde oluşan verilerinizin kaybolması ve çalışmalarınızın aksaması ile oluşacak olan maddi zararın boyutları çok yüksek olacaktır.

Bu kadar geniş boyutlarda zararlara neden olabilecek yangın riskinin önlenmesi için kullanılabilecek en etkin yöntemlerden birisi yangın algılama ve FM 200 gazlı otomatik yangın söndürme sistemidir.

FM-200 gazlı yangından korunum ve söndürme sistemleri;

  • Yangını, başlangıç evresinde algılar ve söndürme sistemini devreye alır
  • Maksimum 10 saniyede yangın söndürülür
  • Boşalma anında odada bulunan insanlara ve elektronik cihazlara zarar vermez
  • Çevreci ve ozon tabakasına zararsızdır
  • Minimum tüp yerleşim alanı kaplar

Kartlı veya Şifreli Geçiş Sistemi
Kurumunuzun tüm bilgilerinin bulunduğu sistem odanıza sadece yetkili personelin giriş ve çıkışlarının kontrolü oldukça önemlidir. Hatta istenildiği takdirde giriş ve çıkışların raporlanarak kontrolü de mümkündür.

Hassas Kontrollü Klima Sistemleri
Bilgisayar ve elektronik ekipman tarafından ortama yayılan ısının alınarak ortamın belirli sıcaklık ve nem şartlarında tutulması, gerekli taze hava ve temizlik şartlarının sağlanması, sistemin sağlıklı çalışması için esastır.